AΓΙΑΣΜΟΣ 2020

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 14-9-2020 και ώρα 11.30 στο προαύλιο του σχολείου.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΤΟ ΚΑΤΩΘΙ ΩΡΑΡΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ (ΑΠΟΦΥΓΗ ΣΥΓΧΡΟΤΙΣΜΟΥ ΛΟΓΩ COVID 19)
Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα προσέλθουν στις 11.15 για να ενημερωθούν, να μπουν στις αίθουσες, να πάρουν πρόγραμμα και να παραλάβουν τα βιβλία τους.
Οι μαθητές της Β΄ τάξης θα προσέλθουν στις 10.00 και οι μαθητές της Γ΄ στις 10.45.
[Καλόν θα είναι να έχουν οι μαθητές και μία τσάντα για να βάλουν τα βιβλία τους].
Όλοι οι μαθητές θα παραμείνουν στις αίθουσες, και μόνο 2 μαθητές από κάθε τμήμα θα παραστούν στον Αγιασμό στο προαύλιο με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών. Στη συνέχεια, ο ιερέας θα επισκεφθεί όλες τις αίθουσες της σχολικής μας μονάδας, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί.
(Αρ. Πρωτ. : Φ1/115739/ΓΔ4/ 4-9-2020 Υπουργείο παιδείας)
ΠΡΟΣΟΧΗ!
Όλοι οι μαθητές και οι τυχόν συνοδοί τους οφείλουν να φορούν μάσκα.
Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΣΑΚΑΡΕΛΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ