ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Αγαπητοί γονείς, εν όψει της έναρξης του νέου Σχολικού Έτους 2018-19 και την εφαρμογή του νέου τρόπου εγγραφής μαθητών σας ενημερώνουμε ότι θα πρέπει να εισέλθετε και πάλι στην πλατφόρμα e-eggrafes. Στην ηλεκτρονική Διεύθυνση : https://e-eggrafes.minedu.gov.gr θα περάσετε τους κωδικούς taxisnet (ΠΡΟΣΟΧΗ μόνο ο κηδεμόνας που έκανε την αρχική δήλωση) και αφού εισέλθετε στην πλατφόρμα, στο πάνω δεξιό μέρος της οθόνης θα πατήσετε την ένδειξη « υποβληθείσες δηλώσεις».

Θα εμφανιστεί το όνομα μαθητού και θα πατήσετε επάνω. Στο μενου θα εμφανίζονται τα στοιχεία μαθητού, το σχολείο “ 1ο Γενικό Λύκειο Παλλήνης Pierre de Coubertin “ και η ένδειξη « η εγγραφή ικανοποιήθηκε».

Θα πατήσετε στο κουμπί Εκτύπωση (PDF)στο κάτω δεξιό μέρος της σελίδας και θα εκτυπώσετε την ΟΡΙΣΤΙΚΗ πλέον Αίτηση Εγγραφής.

Από 1-10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ πρέπει να προσέλθετε στο σχολείο με το χαρτί της ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ εγγραφής και αφού συμπληρώσετε τα σχετικά έγγραφα που θα σας δώσουμε εμείς , θα γίνει η εγγραφή στο σχολείο.

Σας τονίζουμε ότι ΜΟΝΟ με την προσέλευσή σας στο σχολείο θα υπάρξει οριστική εγγραφή του μαθητή.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία και σας ευχόμαστε ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!

Σακαρέλλου Ευθυμία