22- 28 Φεβρουαρίου – 7η συνάντηση στην Ισπανία – Erasmus+ Youth of Europe connect to a ‘Right’ net

Το σχολείο μας συμμετείχε στην 7η συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στην Ισπανία από τις 22 – 28 Φεβρουαρίου στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+ με τίτλο «Youth of Euope connect to a «Right» net». Οι μαθητές που συμμετείχαν είναι οι: Κιούλος Γιάννης, Παλαμάρη Μαρία. Παπασπυροπούλου Κυριακή και Παπαστεφάνου Γεωργία.

Οι μαθητές μας παρουσίασαν με πολύ μεγάλη επιτυχία τα αποτελέσματα της έρευνας που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας σε σχέση με τις γνώσεις και συμπεριφορές των μαθητών μας σε θέματα που αφορούν το Διαδίκτυο καθώς και την δημιουργική και ασφαλή χρήση του, παρουσίασαν το παιχνίδι (εφαρμογή για κινητό τηλέφωνο) και το σενάριο για το θεατρικό δρώμενο που θα παρουσιαστεί στην χώρα μας.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του προγράμματος: http://rightnet.eu/

image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13 image14 image15 image16 image17 image18