4η συνάντηση στη Ρουμανία – Erasmus+

H 4η συνάντηση στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+  με τίτλο » Youth of Europe connect to a «Right» net» για το σχ. έτος 2014- 2015 πραγματοποιήθηκε στο Τικλένι της Ρουμανίας από 22 – 26 Ιουνίου. Στη συνάντηση, οι μαθητές όλων των συνεργαζόμενων σχολείων παρακολούθησαν σεμινάρια για τη δημιουργία και επεξεργασία video και video clip και έπειτα χωρισμένοι σε ομάδες συνεργάστηκαν για τη δημιουργία video, τη σύνθεση ενός κοινού τραγουδιού ( με στίχους και μουσική των μαθητών) καθώς και του video clip του προγράμματος. Οι μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν στη συνάντηση ήταν οι: Αλίτσκα Αλεξάνδρα, Αρμενάκης Δημήτρης, Ξένος Διονύσης και Σουλδάτου Ευαγγελία. Συνοδοί καθηγητές ήταν η κ. Γκόγκα Δήμητρα και η κ. Καλαματιανού Αγγελική.

Επιπλέον, την τελευταία ημέρα Παρασκευή 26 Ιουνίου έγινε στο Βουκουρέστι συνεδρίαση μεταξύ όλων των εταίρων με θέμα: «Απολογισμός και αξιολόγηση δράσεων 1ης χρονιάς – Προτάσεις για τη 2η χρονιά». Στη συνεδρίαση αυτή συμμετείχε και η συντονίστρια του προγράμματος κ. Λάμπρου Εφη όπου υπογράφτηκαν και τα κατάλληλα πρακτικά.  Ολοι συμφωνήσαμε ότι η 1η χρονιά ήταν πολύ δημιουργική και δεσμευτήκαμε να συνεχίσουμε με το ίδιο κέφι και δύναμη και την 2η χρονιά όπου οι δραστηριότητες θα είναι ακόμη πιο απαιτητικές!!

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του προγράμματος στη διεύθυνση: http://rightnet.eu/

romania1 romania2 romania3 romania4

romania5 romania6 romania7