Τελετή αποφοίτησης 19-6-2015

Στις 19 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στο προαύλιο του σχολείου μας τελετή αποφοίτησης για τους μαθητές της Γ’ τάξης που τέλειωσαν φέτος το Λύκειο. Η τελετή έγινε με τη συνεργασία του Διευθυντή κ.Τάσου Μπουντουβά, του Συλλόγου Διδασκόντων, των Μαθητών και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Στους μαθητές  απονεμήθηκαν αναμνηστικά μετάλλια από το Διευθυντή και τους καθηγητές τους καθώς και αναμνηστικά και φωτογραφίες από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων . Ο Διευθυντής παίρνοντας το λόγο και μέσα σε ένα κλίμα έντονης συγκίνησης αναφέρθηκε στα τρία χρόνια της σχολικής ζωής των παιδιών στο Λύκειο και έδωσε τις  ευχές όλου του Συλλόγου Διδασκόντων. Παίρνοντας τη σκυτάλη οι μαθητές πραγματικά έκλεψαν την παράσταση, παρουσίασαν βίντεο με  χαρακτηριστικές στιγμές από τη ζωή τους στο σχολείο και έπειτα τραγούδησαν και έπαιξαν διάφορα μουσικά κομμάτια. Τέλος η βραδιά έκλεισε με μπουφέ που ήταν προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Στην εκδήλωση, μας τίμησαν με την παρουσία τους αρκετοί γονείς και εκπρόσωποι του Δήμου Παλλήνης οι οποίοι και αυτοί ευχήθηκαν στα παιδιά επιτυχία σε ότι και να επιλέξουν από εδώ και πέρα.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA